Popularne piosenki o imieninach

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że imieniny to dość popularny temat zarówno w rozmowach, jak i w sztuce, a w szczególności w muzyce. Tak naprawdę jednak wcale nie tak łatwo jest wymienić kilka popularnych piosenek o tym właśnie święcie i jego obchodzeniu.

Rzecz jasna w historii polskiej piosenki pojawiło się co najmniej kilku wykonawców, którzy się tego podjęli. To ważne, bo to, że jest ich niewielu, oznacza, że temat jest paradoksalnie dość trudny i nie każdy ma ochotę o nim śpiewać. Piosenki o imieninach mają więc w swoim repertuarze między innymi:

  • Tadeusz Woźniakowski,
  • Ewa Bem,
  • Szwagier Kolaska.

Większość z nas doskonale zna te utwory, a po prostu w pewnym sensie z ich ogromnej powszechności wynika, że nigdy nie staraliśmy zapamiętać, kto je wykonuje i jak naprawdę się nazywają. Warto to wiedzieć, bo przecież jest to jedno z ciekawszych zagadnień, jeżeli chodzi o współczesną i dawną polską muzykę rozrywkową i nie tylko.

Co dalej?

Oczywiście trudno przewidywać, co przyniesie przyszłość. Możemy z całą pewnością powiedzieć, że dawniej stworzone piosenki trudno jest wykorzenić i na pewno przez wiele lat będą się one jeszcze przewiały zarówno przez stacje radiowe, jak i różnego rodzaju składanki okolicznościowe.

Podsumowując, mamy w Polsce przynajmniej kilka ciekawych, znanych piosenek o imieninach, które znają prawie wszyscy, a niektórzy po prostu nie pamiętają słów lub tytułów. Nie oznacza to jednak bynajmniej, że nie są one powszechne w świadomości słuchaczy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Główna i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *